Novinky – listopad 2022

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

Ahoj KAPITÁNI,

jak jste se vy najedli v říjnu? Já moc ne, protože měsíc říjen byl u mě ve znamení půstu. Byla to úžasná zkušenost na mé cestě. Každopádně nejen o tom bude dnešní souhrn toho nejzajímavějšího, co se na Cestě KAPITÁNA událo a na co se můžete těšit. 

Půst proti inflaci

Téměř celý měsíc jsem si vyzkoušel nejíst a byla to jízda. Nakonec se mé počítadlo dnů bez jídla zastavilo na číslovce 25. Své zážitky jsem publikoval na LinkedIn v rámci seriálu Deník Nežravce. Díky této zkušenosti se mi rozkryly i nové techniky pro osobnostní rozvoj, pro koučink a školení. Byl to velice intenzivní měsíc plný nečekané inspirace.

Paluba s Michalem pluje dál 

Stihli jsme dva díly Paluby. První vysílání bylo na téma, které řeší mnoho firem a manažerů týmů, a to motivace formou soutěží. V druhém vysílání jsem pak hovořil o tom, co je koučink, pro koho je vhodný a jak může pomoci. Oba díly můžete shlédnout v záznamu zde.      

Další Palubu chystáme již tento čtvrtek od 13:00. Téma vzešlo z ankety na LinkedInu, kde jste vybrali “Strach z neúspěchu a jak to zvládnout”. Připojte se!

Mentální KOUČINK pomáhá širokému spektru klientů, nejen sportovcům

I když je mentální koučink v dnešní době spojován hlavně s vrcholových sportem, má velice široké využití pro každého z nás. Všichni někdy čelíme nelehkým situacím, ve kterých potřebujeme zachovat klid a rozvahu. A troufnu si říct, že všichni toužíme po štěstí. Ať už to pro každého znamená cokoli.   V říjnu se mi ale poštěstilo a já se mohl podívat za svými oblíbenými klienty do Vrchlabí. A protože to k sobě máme hodně daleko, pracujeme spolu převážně přes online. Takže vidět kluky živě při zápase byl skvělý zážitek. A já jsem za to moc rád 🙏 Kluci jedou a dělají mi obrovskou radost 😁

A i když nejste vrcholový sportovec, je dobré si položit zásadní otázku:

Je koučink pro mě? 

👉 Lidé, kteří využívají koučink jsou profesně velmi různorodí. Chodí ke mně manažeři, sportovci, ředitelé, živnostníci, páry s dětmi a i děti. 

👉 Koučink pomáhá v náročné době žít život tak, jak ho chceme žít. Třeba vrcholovým sportovcům doplňuje fyzický trénink. Protože stejně jako v posilovně a při trénincích buduje fyzickou sílu, při koučinku posiluje svojí mentální sílů. 

👉 Klienti zmiňují, že díky koučinku si vyřešili nějakou nespokojenost, nějaký strach, který jim bral energii a pocit štěstí. Zdroj té nespokojenosti, obavy, strachu přitom může být v nás anebo přichází z vnějšku.

Podzimní akce “KOUČINK 1+1”

Na podzim jsme si pro všechny nové klienty připravili akci KOUČINK 1+1. Pokud si tedy klient zaplatí jeden koučink, druhý má ZDARMA. Tato akce platí jen pro nové klienty, ale můžete z ní profitovat i vy stávající. Jak? Pokud koučink s Michalem doporučíte dál a někdo tuto akci využije, tak za každého takového nového klienta můžete využít tento benefit i pro sebe. Pokud nám tedy doporučíte třeba tři klienty, můžete třikrát pro sebe využít akci 1+1 🙂

Článek ke kávičce a dortíku

Žrat či nežrat? Toť otázka…

Tak tuto otázku si kladu každé ráno od pátku 7.10. Zatím tedy pět dní (celý příběh najdete na mém LinkedIn profilu).

A vždy byla odpověď stejná. Nežrat 🙂

Proč? Protože se cítím stále líp a líp.

Půstům se nárazově věnuji už mnoho let. Někdy jsem měl období pravidelných jednodenních půstů každý týden, jindy jsem si dal nárazově pauzu od stravy tři dny. Jeden čas jsem po dobu asi třech měsíců držel přerušovaný půst, který mi tehdy hodně vyhovoval.

Proč se ale vlastně dobrovolně “trápit” hladověním?

Ač je to někdy těžké vysvětlit lidem kolem, osobně u půstu netrpím. Naopak. Nacházím v něm velice zajímavé stavy pocitů a návalů vnitřní síly. Půst je pro mě taková intenzivní cesta k sobě. Způsob sebepoznání a touha prozkoumat stavy, které prostě s plným břichem nezažijete.

To neznamená, že se cítím v každém okamžiku skvěle. Někdy na mě přijde slabost nebo zvláštní pocit v těle. Důležité je ale neřešit situaci tak jako obvykle, kusem žvance nebo dalším kafem. Ale zpomalit, navnímat tělo a najít ten zdroj síly jinde.

To mě na tom všem baví asi nejvíc. Kdy zažíváte něco, co se vymyká zaběhlé zvyklosti. A sice, že energii jde čerpat i jinak, než ze stravy.

A proč jsem se rozhodl po letech podělit o můj průběh půstu? Asi proto, že tento půst je od začátku jiný.

V čem?

Právě v tom, jak se cítím skvěle a silný. Velice dobře se mi koncentruje na práci a jakoby se mi všechny smysly zesílily.

Kdykoli dříve jsem při půstu neplánoval náročnější aktivity a spíše jsem měl potřebu se v těchto dnech držet v klidu.

Tentokrát se ale cítím tak dobře, že jsem zatím každý den trávil velice aktivně.

Hned v pátek, první den půstu jsem si dal ještě náročný intervalový běžecký trénink. Ještě ten den jsem přejížděl mezi schůzkama po Praze na Rekole a cítil jsem se skvěle. Víkend jsem strávil z velké části aktivní prací na zahradě. K tomu v sobotu s dětmi odpolední aquapark, v neděli navíc hodinový trénink v pinpongu s mým synem. A hrál jsem jak nikdy dřív. Včera, tedy čtvrtý den jsem se stále cítil dobře a tak jsem se rozhodl pro volný kratší běh. Zatím jsem během půstů nikdy neběhal (když nepočítám první den, kdy má člověk ještě spoustu energie), tak jsem na to šel opatrně. Tři kilometry volně. A bylo to fajn.

Dnes je pátý den půstu. Sedím brzy ráno vlaku a jedu do Prahy za svými klienty.

A jsem na to hodně zvědavý, co ten dnešek zase přinese?

Vím, že půst není pro každého a rozhodně tímto textem nechci půst propagovat jako cesta sebepoznání pro všechny. Jen se chci podělit o své zážitky a zkušenosti.

A co vy? Už jste někdy zkoušeli půst? Nebo o tom alespoň přemýšlíte?

Pokud máte jakékoliv téma, která vás zajímá, napište mi. Jsme moc rádi za vaše připomínky a náměty.

Přeju všem krásný a úspěšný podzim. A dobrou chuť 🙂

Michal Holík

T: 725 703 678

M: michal@cestakapitana.cz

W: www.cestakapitana.cz

Chcete být in-formován?

Každý měsíc zasíláme newsletter s přehledem toho, co se u nás událo a na co se můžete těšit. 

Přihlašte se do našeho mailingu. Nic vám neunikne a ještě ušetříte čas.

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nejčtenější články

KAPITÁN nebo VÝLETNÍK?

Hluboce toužil po rychlém a zaručeném řešení, které mu uleví od aktuálního stresu a chaosu a navrátí ztracenou rovnováhu a řád. A právě tehdy se zrodila myšlenka Kapitána.

PŘEHRÁT »

Blog už jste vyčerpali? Pusťte se do online kurzu.

Online kurz cesta kapitána

1 490 Kč

Vyzkoušet ZDARMA

Váháte? Zkuste zdarma první lekci. Pošlu Vám ji na mail, který zadáte níže.

*Odesláním formuláře souhlasíte s našimi zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů. V praxi to znamená, že Vám čas od času pošleme mail s upozorněním na nové akce, kurzy nebo webináře. Kdykoliv se můžete z mailingu odhlásit.