Novinky – prosinec 2022

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

Ahoj KAPITÁNI,

V listopadu se u nás seběhlo spoustu věcí. Možná až příliš, že jsme si řekli, že se v dalších týdnech trochu zastavíme a zhodnotíme, co se daří a co ne. Co vy? Taky jste někdy příliš ambiciózní a pak to žonglování horko těžko zvládáte?

Co se událo nového v listopadu?

  • Rozjeli jsme 14-denní zpravodaj na LinkedInu s názvem “Kapitánův deník”. 
  • Změnili jsme režim pravidelného vysílání z 14-denní na týdenní a začali dělat inspirativní rozhovory. 
  • Pustili jsme se do animovaných online kurzů. 
  • Zapracovali na webové stránce. 
  • A k tomu proběhlo spoustu zajímavých koučinků a několik firemních školení. 

Paluba s Michalem pluje dál 

V listopadu jsme probrali ve dvou dílech jak na strach z neúspěchu. Zmínil jsem několik technik, které vám pomůžou se ho zbavit. Dále jsem v jednom dílu hovořil o odříkacích výzvách a mých zkušenostech s 25 denním půstem, který jsem “prodělal” v říjnu. A na začátku prosince jsme se pustili do prvního rozhovoru na Cestě KAPITÁNA. Moje pozvání přijal podcastový guru Petr Schwank a o dva týdny později jsem si povídal se zakladatelem ekologického e-shopu Econea.cz s Pavlem Milanem Černým. 

Odkazy na všechny díly Paluby najdete na našem webu ZDE nebo nás můžete sledovat i na našem Youtube kanále ZDE

A pokud jste spíše na písemnou formu, všechny díly máme přepsané v kapitánském blogu. 

Stihli jsme dva díly Paluby. První vysílání bylo na téma, které řeší mnoho firem a manažerů týmů, a to motivace formou soutěží. V druhém vysílání jsem pak hovořil o tom, co je koučink, pro koho je vhodný a jak může pomoci. Oba díly můžete shlédnout v záznamu zde.      

Vánoční vouchery jsou v prodeji

Vánoce se blíží a my jsme pro vás tradičně vypsali vánoční vouchery, kterými můžete udělat nejen radost, ale i darovat úžasnou inspiraci v neklidné a náročné době. Vybírat můžete ze třech balíčků:

  • Kapitánský novoroční koučink
  • Kapitánský novoroční balík koučinků
  • Celoroční plavba s kapitánem

 Více informací o dárcích najdete ZDE.

Článek ke kávičce a dortíku

A OD ZÍTRA UŽ FAKT ZAČNU 

Chcete začít běhat, jíst zdravě, nebo méně koukat na sociální sítě, ale nejde vám to? Něco ve vás vám pořád brání, jak tu změnu realizovat. Pojďme se podívat na to, proč to tak je a co s tím. 

Když se na změnu podíváme teoreticky, je to takový soubor dvou sil. První “dopředná” síla je naše touha, motiv, motivace, zkrátka to, proč se chcete změnit. Čím víc něco chcete, tím větší máte sílu a energii tu změnu udělat. Pokud by existovala jen tato síla, tak změnu zrealizujete jednoduše. 

Ale s touhou jde ruku v ruce ta druhá síla, já jí říkám “brzdná”. To je ve většině případů strach. Jestli to zvládnu, jak to dopadne, jestli to nebude vyhozený čas a energie, jak bude reagovat okolí, když uspěju, jak bude reagovat okolí, když neuspěju… Tahle síla nás brzdí. Ukazuje naši slabost a nepřipravenost. 

Nebo když se chcete změnit, protože musíte. Musíte se změnit, protože jste nespokojeni. Ne protože po něčem toužíte. A i to je brzda. Z toho žádná radost nekouká. 

ZMĚNA JE JAKO JÍZDA V AUTĚ 

Je to jako v autě. Když máte zataženou ruční brzdu, špatně se vám rozjíždí. Musíte hodně šlápnout na plyn a vyhnat otáčky na maximum, abyste se pomaličku rozjeli. Ale daleko nedojedete. Plyn je naše touha, ta nám dává energii a sílu se pohnout. Brzda jsou naše strachy, které nám v pohybu brání. 

TECHNIKA NA ZREALIZOVÁNÍ ZMĚNY 

Nejprve je potřeba si uvědomit naši touhu. Kdybyste si mohli přát cokoliv, co by to bylo? Možná se vnitřně usmějete, až si to budete představovat. Je jedno, že to je něco nedosažitelného a možná to opravdu nikdy nezrealizujete. Ale můžete o tom snít a toužit po tom. Jen ta představa vám bude dělat radost. 

Pak si rozkryjte vaše strachy, obavy, zdroj neklidu. Jaká ALE vám tam vyvstanou, když se chcete změnit. A uvědomte si, kde ten neklid či strach v těle cítíte. Je to na prsou, za krkem, v rukách? A pak si uvědomte, že když ten strach dokážete cítit v těle, jakou musí mít sílu, energii. 

A tuhle sílu zkuste využít ve svůj prospěch. Spojte se s ní. Vnímejte ji jako sílu, která vám má pomoci, ne vám ublížit. My se jí přirozeně bojíme, resp. naše ego se jí bojí. Podívejte se na ni jako na zdroj síly, té síly, která vám chybí k tomu, abyste zrealizovali váš záměr. A najednou budete silnější. Tak silní, jak potřebujete, abyste vaši změnu uskutečnili. 

Když tuto sílu přijmete a využijete ji ve svůj prospěch, zklidníte se. Strach, obavy, neklid – to všechno zmizí. Vy najednou budete mnohem silnější a už vám nebude nic stát v cestě za tím vyběhnout, objednat si salát nebo odložit mobil, když přijdete domů. 

CHCE TO TRÉNINK 

Nemusí vám to jít hned. Chce to trénovat na menších věcech a posouvat se postupně. Nebo vás tímto procesem můžu provést, jako desítky klientů před vámi. Pomocná ruka vám může usnadnit vaši cestu. 

A jak jste na tom se změnami vy? Vnímáte v sobě brzdnou sílu? A zkusíte výše uvedenou techniku?  

Pokud máte jakékoliv téma, která vás zajímá, napište mi. Jsme moc rádi za vaše připomínky a náměty. 

Přeju všem krásné Vánoce.

Michal Holík

T: 725 703 678

M: michal@cestakapitana.cz

W: www.cestakapitana.cz

Chcete být in-formován?

Každý měsíc zasíláme newsletter s přehledem toho, co se u nás událo a na co se můžete těšit. 

Přihlašte se do našeho mailingu. Nic vám neunikne a ještě ušetříte čas.

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nejčtenější články

KAPITÁN nebo VÝLETNÍK?

Hluboce toužil po rychlém a zaručeném řešení, které mu uleví od aktuálního stresu a chaosu a navrátí ztracenou rovnováhu a řád. A právě tehdy se zrodila myšlenka Kapitána.

PŘEHRÁT »

Blog už jste vyčerpali? Pusťte se do online kurzu.

Online kurz cesta kapitána

1 490 Kč

Vyzkoušet ZDARMA

Váháte? Zkuste zdarma první lekci. Pošlu Vám ji na mail, který zadáte níže.

*Odesláním formuláře souhlasíte s našimi zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů. V praxi to znamená, že Vám čas od času pošleme mail s upozorněním na nové akce, kurzy nebo webináře. Kdykoliv se můžete z mailingu odhlásit.