Touha po jistotě a bezpečí je naše základní touha, proč?

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook

Touha po jistotě a bezpečí je naše základní touha, a je to právě ta touha, která je v posledních letech tak zkoušená. Ať už pandemií Covidu anebo aktuálně situací na Ukrajině. Dokud ale budeme tuto touhu řešit přes naše ego, máme problém. Proč? Protože ego chce řešit svoje touhy přes vnější svět, tedy vytvořit si podmínky, aby vevnitř mohlo být šťastné, cítit se jistě a bezpečně. Právě ale dnešní doba ukazuje, jak vnější svět se neustále mění a je neskutečně pomíjivý, a to co včera bylo zdrojem jistoty a bezpečí, tady dneska nemusí být. Máme obrovskou příležitost začít zdroj jistoty a bezpečí rozkrývat v sobě. Jak? Například otázkou: Kým kdybych byl, tak bych se nebál? A začít v sobě hledat vnitřní kvalitu, která mi najednou dodá klid, rozhodnost, nadhled a možnost řešit situaci s pevností, ale i lidskostí zároveň. Být přirozenou autoritou.

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Nejčtenější články

KAPITÁN nebo VÝLETNÍK?

Hluboce toužil po rychlém a zaručeném řešení, které mu uleví od aktuálního stresu a chaosu a navrátí ztracenou rovnováhu a řád. A právě tehdy se zrodila myšlenka Kapitána.

PŘEHRÁT »

Blog už jste vyčerpali? Pusťte se do online kurzu.

Online kurz cesta kapitána

1 490 Kč

Vyzkoušet ZDARMA

Váháte? Zkuste zdarma první lekci. Pošlu Vám ji na mail, který zadáte níže.

*Odesláním formuláře souhlasíte s našimi zásadami ochrany soukromí a zpracování osobních údajů. V praxi to znamená, že Vám čas od času pošleme mail s upozorněním na nové akce, kurzy nebo webináře. Kdykoliv se můžete z mailingu odhlásit.